از میان ابزارهای بیشمار آشپزخانه که موجب راحتی کامل و شادی ما شده اند، مایکروویو جایگاه بالاتری دارد و مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. تقریبا می توانید همه چیز را در ماکروویو بپزید، از پاپ کورن گرفته تا استیک .

امّا چرا تمیز کردن مایکروویو سخت است؟! اگرچه به نظر می رسد با یک حوله کاغذی مرطوب به راحتی می توان چربی های داخل مایکروویو که به جا مانده از گرم شدن صدها غذا هستند، را به راحتی پاک کرد، امّا اینگونه نیست!

در واقع چندین روش برای تمیز کردن فضای مایکروویو وجود دارد که در این قسمت قصد داریم برای شما ذکر کنیم. با بهار همراه باشید.

روش های تمیز کردن مایکروویو

روش اسکراب

با بیرون آوردن سینی شیشه ای و حلقه پشتیبانی از صفحه چرخان شروع کنید. اینها را می توان با دست در ظرفشویی با مایع ظرفشویی و اسفنج شست و یا سینی را درون ماشین ظرفشویی قرار داد.

سرکه با قدرت پاک کنندگی عالی در تمامی قسمت های خانه در هنگام تمیز کاری می تواند همراه شما باشد، پس تعجبی ندارد که در مایکروویو نیز معجزه کند! مقداری سرکه را در آب مخلوط کنید و داخل مایکروویو اسپری کنید و با دستمال مرطوب تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید تمامی قسمت ها را پاک کرده اید، درب مایکروویو را فراموش نکنید، مخصوصاً این قسمت می تواند چرب باشد!

جوش شیرین و سرکه ترکیبی

4 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک چهارم آب ترکیب کنید. هنگامی که کاملا حل شد ، یک اسفنج را به مخلوط آغشته کنید و آن را به داخل مایکروویو خود بمالید. بگذارید چند دقیقه بماند و سپس آن را پاک کنید.

روش بخار

با استفاده از یک کاسه یا لیوان قابل استفاده در مایکروویو ، 2 فنجان آب را با 2 قاشق غذاخوری سرکه ترکیب کنید و داخل مایکروویو قرار دهید. در را ببندید و مایکروویو خود را به مدت پنج دقیقه روی دمای بالا قرار دهید. پس از اتمام کار ، آن در را برای 15 دقیقه دیگر بسته نگه دارید تا چربی ها کاملا با بخار بریده شوند و به سادگی از بین بروند.

نکته: همین روش را می توانید با یک لیمو نیز انجام دهید. یک لیمو را از وسط برش دهید و آنها را درون یک کاسه قرار دهید و سپس درون مایکروویو بگذارید و برای 10 الی 15 دقیقه مایکروویو را روشن کنید

 

 

 

 

باربری بهار، ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، تمامی نکات لازم برای رسیدن به سطح بهترین ها را در نظر گرفته تا هم از رضایت شما اطمینان حاصل کند و هم نام خود را در صدر بهترین اتوبار های کشور ثبت نماید.

باربری تهرانپارس  – باربری نارمک  – باربری شمیرانات  – باربری پاسداران

 

 

 

 

 

مقالات مرتبط:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط