Loading ...
close
logo
نکات اتوکشی آسان

 

آیا بعد از اتو کشیدن احساس می کنید که گاهی لباس های شما چروکیده تر می شوند؟ نکات و دستورالعمل های زیر به شما کمک می کند تا اتو کردن شما به راحتی انجام شود.

 

اتوکشی با صرفه جویی در وقت

مکانی را برای اتوکشی انتخاب کنید که به کمد لباس و آویزهای لباس شما نزدیک تر باشد. به راحتی و بدون اتلاف وقت لباس ها را اتو کرده و سریع آویز کنید.

با قرار دادن یک تکه فویل آلومینیوم در زیر پوشش صفحه اتو ، زمان اتوکشی خود را کاهش دهید. فویل گرما را منعکس می کند بنابراین شما در واقع همزمان از هر دو طرف اتو می زنید.

به دمای مناسب اتوکشی برای هر لباس دقت کنید. بعضی لباسها به کمترین دما نیاز دارند و بعضی به درجه حرارت بالا نیاز دارند.

برای جلوگیری از چین و چروک ، سطح تازه اتو شده را از خود دور کنید تا در اثر برخورد دستتان و یا ماندن در زیر دست یا لباس، مجدد چروک نشود.

برای جلوگیری از چروک شدن یقه ها ، دکمه های سر و سجاف ، ابتدا آنها را از سمت اشتباه و برعکس اتو کنید و سپس از سمت درست اتو کنید.

پارچه های ضخیم و دولایه را ابتدا از سمت داخل و سپس از بیرون اتو کنید.

هنگام اتوکشی مخمل خواب دار که چروک خورده است ، اتو را درست بالای لباس نگه دارید و پارچه را کاملا بخار دهید. در حالی که مخمل نخی هنوز مرطوب است ، آن را به سرعت در امتداد پرزهای مخمل با کف دست صاف کنید. با فشار دادن آن از سمت راست و روی قطعه ای از همان پارچه ، مخمل را احیا کنید.

اگر تخته آستین ندارید ، یک حوله رول شده را در آستین قرار دهید تا بدون ترک خوردگی بتوان آنها را اتو کرد. یا یک پارچه نرم را به دور لوله مقوایی بپیچید و به این ترتیب تخته آستین بسازید.

اسپری نشاسته بر روی لباس باعث افزایش سرعت اتوکشی می شود. با افزودن یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت به 2 لیوان آب می توانید در خانه اسپری نشاسته بسازید. هنگام اتوکشی کمی از محلول را روی پارچه اسپری کنید. 

برای جلوگیری از سایش لباسهای حساس که دارای شاین هستند، لباس را از داخل برگردانید و طرف اشتباه را اتو کنید.

برای از بین بردن چین و چروک های کراوات ، یک تکه مقوا را برش دهید تا داخل آن قرار بگیرد. کراوات را با پارچه بپوشانید و کمی با اتوی بخار فشار دهید.

هنگام اتو کشیدن پرده یا لباس های چین دار، چین ها را با گیره های کاغذی در جای خود قرار دهید. مراقب باشید که گیره ها پارچه را گیر نیندازند - مخصوصاً اگر بافت نازکی دارد.

 

 

تمیز کردن اتوی برقی

مشکل بارز مسدود شدن اتو بخار این است که بخار کافی تحویل نمی دهد. یک مشکل حتی بدتر مسدود شدن اتوها، ناگهانی خالی شدن گلوله ها و پخش گلوله های معدنی سفید بر روی بهترین لباس سیاه شما است.

برای جلوگیری از گرفتگی منافذ بخار ، دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید. بعضی از اتوها از آب شیر استفاده می کنند. دیگران نیاز به آب مقطر دارند.

با استفاده از پارچه ای که در جوش شیرین آغشته شده است کف صفحه اتو را در حالی که کمی گرم است، تمیز کنید.

اگر اتو شما از فشار دادن لباس نشاسته ای چسبناک است ، آن را با عبور از روی یک تکه فویل آلومینیوم تمیز کنید.

 

 

نحوه تمیز کردن مخازن آب اتوی برقی

با شروع فعالیت بخار ، رسوبات معدنی را از مخزن آب خارج کنید. به مقدار برابر سرکه سفید و آب را درون مخزن بریزید. اتو را گرم کرده و اجازه دهید حدود سه دقیقه بخار شود. اتو را از برق بکشید ،اجازه دهید آب حدود یک ساعت از منافذ خارج شود. هر محلول باقیمانده را تخلیه کرده و قبل از استفاده از اتو مخزن را با آب شستشو دهید.

 

 

 

باربری بهار، ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، تمامی نکات لازم برای رسیدن به سطح بهترین ها را در نظر گرفته تا هم از رضایت شما اطمینان حاصل کند و هم نام خود را در صدر بهترین اتوبار های کشور ثبت نماید.

 

باربری تهرانپارس  - باربری نارمک  - باربری شمیرانات  - باربری پاسداران

 

 

مقالات مرتبط:

 

 

ثبت نظر

برای تماس کلیک کنید

 

 

تعرفه های اتوبار بهار

 

 بهار دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران می باشد و کلیه  تعرفه های حمل اثاثیه منزل زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد. تعرفه ها به گونه ای است که مناسب تمامی اقشار باشد. بهار همواره می کوشد تا رضایت مشتریان خود را بدست آورد.

 

 


 

 

بهار با دارا بودن مجوز رسمی از اتحادیه استان تهران با سالها تجربه در عرصه جابجایی، ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور می باشد و در تمامی مراحل اسباب کشی گام به گام همراه شماست.

 

 

   تلفن : 22989800 - 77004200

   موبایل : 09125224057  با مدیریت مرادیان

   آدرس ایمیل : info@bahar.com

 

   

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد