شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پس از تلاش های فراوانی که برای پاک کردن سطوح شیشه ای مانند آینه و شیشه از لک و آلودگی ها می کنید در نهایت باز هم با لک روی آن ها موجه شوید. وجود لک روی شیشه حس کثیفی و آلودکی را القا می کند و لک روی آینه نیز شفافیت و دید مناسب آینه را از بین می برد. به همین دلایل باید به دنبال راه حلی مناسب برای پاک کردن این سطوح از لک بود که در ادامه به برخی از ساده ترین و کاربردی ترین آن ها اشاره می کنیم.

از پاک کننده های خانگی استفاده کنید

پاک کننده های خانگی دسته ای پاک کننده ها هستند که می توان به آسانی در خانه تهیه کرد و از پاک کننده های آماده بی نیاز شد. این پاک کننده ها اثر بالایی دارند و در پاک کردن سطوح شیشه ای بسیار مفید اند. سرکه همواره کاندید مناسبی برای ساخت یک پاک کننده خانگی است. پاک کردن شیشه و آینه با سرکه یا ترکیب سرکه و الکل می تواند نتیجه بسیار خوبی داشته باشد. در ساخت پاک کننده با سرکه چهار فنجان آب را با  یک فنجان سرکه درون یک بطری ترکیب می کنیم و به همین سادگی پاک کننده قوی و عالی خانگی خود را دارید که در از بین بردن لک سطوح شیشه ای استاد است. اضافه کردن الکل به ترکیب آب و سرکه سرعت تبخیر را بالا می برد که خود در امر پاک کنندگی بسیار مفید است. استفاده از سرکه به عنوان پاک کننده شما را از پاک کننده های آماده بی نیاز می کند اما علاوه بر این موضوع سرکه در پاک کردن لک و اثر انگشت از سطوح شیه ای بسیارکارآمد است.

 

 

 

 

باربری بهار، ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، تمامی نکات لازم برای رسیدن به سطح بهترین ها را در نظر گرفته تا هم از رضایت شما اطمینان حاصل کند و هم نام خود را در صدر بهترین اتوبار های کشور ثبت نماید.

باربری تهرانپارس  – باربری نارمک  – باربری شمیرانات  – باربری پاسداران

 

 

 

 

 

بهترین روش را برای پاک کردن لک در پیش بگیرید

در ابتدا باید بدانید که برای پاک کردن شیشه و آینه از چه چیزی استفاده کنید. برای پاک کردن شیشه و آینه به طوری که لک روی آن ها باقی نماند می توان از پارچه های نخی یا نرم و یا روزنامه ها استفاده کرد. به خاطر داشته باشید که برای پاک کردن شیشه و آینه هیچگاه از پاک کننده هایی که ساییدگی ایجاد می کنند یا اسکاچ های زبر و سایر پاک کننده هایی که سطوح زبر دارند استفاده نکنید زیرا این امر به آسانی موجب ایجاد خط وخش روی سطح شیشه و آینه می شود.

پاک کردن را از قسمت درست شروع کنید. به یاد داشته باشد که در پاک کردن شیشه و آینه هیچگاه از پائین شروع نکنید. پاک کردن را از بالا شروع کرده و به تدریج با پاک شدن هر قسمت از لک و آلودگی به پائین بیایید زیرا شروع کار از قسمت های پائینی می تواند موجب بیهوده شدن تمامی زحمتتان شود.

پیشنهاد های خلاقانه برای از بین بردن لک شیشه و آینه

1.اگر همانطور که بالاتر توضیح داده ایم عمل کردید و باز هم درگیر لک های باقی مانده هستید به شما استفاده از مقداری استون را پیشنهاد می کنیم. پنبه را به کمی استون آغشته کنید و روی لک بزنید و سپس سطح را با استوان پاک کنید. استون قدرت بالایی در از بین بردن لک های سخت دارد.

2.از خمیر ریش آقایان استفاده کنید. شاید در ابتدا فکر کنید خمیر ریش چگونه توانایی پاک کردن لک را از سطح آینه و شیشه دارد ولی می توان به طور قطعی گفت خمیر ریش علاوه بر پاک کردن تمامی لک ها از سطح شیشه و آینه حتی ردی از کثیفی یا آلودگی برجای نمی گذارد.

3.از جوش شیرین استفاده کنید. جوش شیرین نیز آن دسته از موادی است که توانایی بالایی در پاک کنندگی لک ها دارد. مقداری جوش شیرین را روی پارچه یا اسفنج مرطوب بریزید و به سطح شیشه و آینه بمالید پس از آن نیز از یک پارچه تمیز برای پاک کردن سطح شیشه یا آینه استفاده کنید و در لحظه اثر شگفت انگیز جوش شیرین در پاک کنندگی لک را ببینید.

4.اگر دنبال درخشندگی بالا و شفافیت زیاد سطح آینه خود هستید از مقداری چای غلیظ و خنک استفاده کنید. با پارچه ای مناسب پاک کردن سطوح همانطور که پیش تر گفتیم چای را به سطح آینه بمالید و سپس با پارچه ای تمیز آینه را پاک کنید. این کار درخشندگی بالایی به آینه می دهد و هرگونه لک و آلودگی را از سطح آن پاک می کند.

5.از آبلیمو استفاده کنید. مقداری آبلیمو را با آب ترکیب کرده و در پاک کردن لک ها از آن استفاده کنید.

مقالات مرتبط:

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط