روند جابجایی خانه به عنوان یکی از استرس زا ترین رویدادهای زندگی مشهور است. ممکن است شما تجربه های وحشتناکی از اسباب کشی داشته باشید و یا داستان های استرس زایی  را که شامل کلاهبرداری های اسباب کشی ، تصادفات جدی کامیون های اسباب کشی ، افسردگی نقل مکان و غیره است ، شنیده یا خوانده باشید.

در حقیقت ، بسیاری از اشتباهات جابجایی خسته کننده مالی و احساسی وجود دارد که می توانید در روند جابجایی مرتکب شوید ، به طوری که اجتناب از همه آنها برای انجام یک حرکت عالی کمی غیر واقعی به نظر می رسد. بنابراین ، جای تعجب نیست که در هنگام اسباب کشی استرس بگیرید. مقابله با استرس اسباب کشی، استقامت زیادی می طلبد و به انعطاف پذیری ، هوشیاری و خونسردی نیاز دارد.

برای اجتناب از استرس هنگام نقل مکان ، باید با مهمترین عوامل استرس زا که ممکن است منجر به تجربه جابجایی مشکل ساز و اعصاب خردکن شود آشنا شوید و راهی کارآمد برای مقابله با آنها بیابید.

اول از همه ، شما باید دلایل اصلی استرس زا بودن اسباب کشی را بشناسید. پس از انجام این کار ، راههای مختلفی را مشاهده خواهید کرد که به کمک آنها می توانید استرس خود را کنترل کنید.

نگرانی های مالی

جابجایی گران است. با هزینه های بالای مخارج زندگی شهری و اسباب کشی ، جای تعجب نیست که واقعاً استرس داشته باشید. به هر حال ، پول به دست آمده (و پس انداز!) شما در معرض خطر خواهد بود. مگر اینکه برآورد دقیق هزینه را از شرکت های معتبر حمل و نقل درخواست کنید ، هزینه های انتقال خانه خود را برآورد کنید. جهت اطلاع و برآورد هزینه رایگان می توانید با باربری بهار تماس گرفته و درخواست کنید تا از وسایل شما بازدید کرده و هزینه های احتمالی را برایتان برآورد کنند.

اسباب کشی یک تلاش پرهزینه است، مهم نیست که چقدر در مدیریت مالی خوب هستید. شما چاره ای ندارید جز این که تمام هزینه های جابجایی و هزینه های مختلفی را که مستقیماً به روند جابجایی مربوط نمی شود ، تامین کنید ، این هزینه ها عبارتند از: خانه جدید (اجاره یا وام مسکن ، پروژه های نوسازی ، وسایل جدید خانه) ، اسناد مربوطه ، خدمات جابجایی ، بیمه ، بسته بندی لوازم ، وسایل تمیز کردن ، حمل و نقل ، هزینه زندگی برای چند ماه و غیره. هنگامی که هزینه های نهایی را محاسبه می کنید ، به هر دلیلی استرس مالی خواهید داشت. برای اطمینان از اینکه منابع مالی شما برای تأمین تمام هزینه های مربوط به جابجایی کافی است ، باید بودجه جابجایی خود را با دقت برنامه ریزی کرده و از تمام راه های مربوطه برای کاهش هزینه های جابجایی استفاده کنید.

زمان محدود

حرکت زمان بر است. مرتب سازی و بسته بندی وسایل شما می تواند چند روز طول بکشد تا تکمیل شود – روزهایی که شاید نتوانید از عهده آنها برآیید. نکته این است که هر چه روز حرکت نزدیکتر می شود ، استرس شما بیشتر می شود زیرا شما یک تاریخ مشخص برای پایان کار بسته بندی دارید.

زمان و پول از استرس زا ترین عوامل هنگام نقل مکان خانه به شمار می روند. مدیریت زمان آماده سازی برای اسباب کشی به اندازه مدیریت مالی مهم است. اگر بتوانید زمان باقی مانده قبل از روز اسباب کشی را به درستی سازماندهی کنید ، شانس مناسبی برای دستیابی به یک جابجایی روان و بدون مشکل دارید.

بهترین راه برای اولویت بندی وظایف خود و پیگیری هر دقیقه از هر ساعتی که در اختیار دارید ، ایجاد یک تقویم اسباب کشی شخصی است. فهرستی از وظایف دقیق با چارچوب های زمانی مناسب برای هر کار. این به شما این امکان را می دهد که زمان را تحت کنترل داشته باشید و بنابراین ، استرس را از بین ببرید. اگر با حرکت لحظه آخری روبرو هستید و روز حرکت به سرعت نزدیک می شود ، باید انعطاف پذیر باشید ، تمرکز داشته باشید و تا آنجا که ممکن است کمک بگیرید – یک شرکت حمل و نقل معتبر با خدمات کامل استخدام کنید ، از دوستان و خانواده کمک بخواهید و غیره.

اگر به اندازه کافی زمان ندارید و می خواهید در کمترین زمان بسته بندی وسایل را به اتمام برسانید، می توانید از خدمات بسته بندی شرکت حمل و نقل بهار استفاده کنید و در صورتی که تمایل دارید خودتان این کار را انجام دهید  می توانید مقاله “بسته بندی وسایل در 10 روز” را بخوانید.

تصمیمات دارای اهمیت

وقتی صحبت از یک اسباب کشی به میان می آید ، هر یک از تصمیمات شما برای کل روند جابجایی و حتی زندگی جدید شما بازتاب خواهد داشت. بنابراین ، همه گزینه های خود را به دقت مورد بررسی قرار دهید و جوانب مثبت و منفی هر گزینه را بسنجید تا در مورد اسباب کشی خود تصمیمات آگاهانه بگیرید و از اشتباهات جدی جلوگیری کنید.

اختلال در شیوه زندگی

حرکت بی رحمانه است دور شدن به این معنی است که مجبور خواهید شد دوستان خوب ، اعضای خانواده و همه آشنایی هایی را که به شما حمایت و آرامش لازم را می دهند ، پشت سر بگذارید. اما گاهی اوقات شما چاره ای جز دور شدن ندارید ، بنابراین قدم بزرگی را باید بردارید و ناحیه امن خود خارج شده و به مکان جدید نقل مکان کنید.

آینده نامعلوم

اسباب کشی، صرف این تصور که شما مجبور به روبرو شدن با ناشناخته ها (محیط های ناآشنا ، چهره های جدید ، آینده مبهم) هستید، بسیار ترسناک و دلسرد کننده به نظر می رسد. جا خوردن در یک جامعه جدید همیشه یک قرص تلخ برای بلعیدن است – عادت به یک شیوه زندگی جدید ، ایجاد روابط جدید و رعایت هنجارهای مختلف اجتماعی ، شیوه های فرهنگی مختلف و دیدگاه های مختلف دشوار است. استرس و اضطراب اسباب کشی، پاسخ منطقی به تغییرات شدید و چشم اندازهای نامشخص است.

خوب یا بد ، همه چیز به سرعت در حال تغییر است و آینده شما مانند همیشه نامشخص به نظر می رسد. شما راهی ندارید که بدانید بعد از این حرکت چه اتفاقی می افتد ، بنابراین طبیعی است که به دلیل تغییرات قریب الوقوع احساس ترس (ترس از آینده) و استرس داشته باشید.

دستیابی به اسباب کشی بدون استرس ممکن است دشوار باشد اما هنوز هم امکان پذیر است. فقط از نکات قابل تامل ما در مورد چگونگی کنترل استرس در اسباب کشی ، برای جلوگیری از افکار نگران کننده و اطمینان از تجربه لذت بخش اسباب کشی خود استفاده کنید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط