Loading ...
close
logo
کنترل استرس  در اسباب کشی

 

دلایل متعددی برای اضطراب اسباب کشی وجود دارد که تقریباً همه هنگام جابجایی بین دو خانه تا حدی با آن روبرو می شوند. در زیر خواهید دید که چرا حرکت بسیار حساس است ، اما سوال مهم تر این است که چه کاری می توانید انجام دهید تا اسباب کشی شما کمتر استرس زا شود.

زندگی شما احتمالاً به اندازه کافی استرس زا است بنابراین واقعاً نیازی به استرس اضافی ندارید که جابجایی خانه به شما وارد می کند.

خوشبختانه چندین روش خوب برای کاهش استرس اسباب کشی وجود دارد . همانطور که می دانید استرس زیاد برای سلامتی مضر است . بله ، اسباب کشی به طور کلی استرس زا است ، اما لازم نیست در مورد شخص خاص شما چنین باشد.

استرس ناشی از نقل مکان خانه ممکن است واقعی باشد اما نباید مأیوس شوید زیرا راه های اثبات شده ای برای به حداقل رساندن اضطراب ناشی از جابجایی یا حتی از بین بردن آن در برخی موارد وجود دارد. بله ، پول ، زمان ، اعصاب و آینده شما در طول یک خانه داری در خطر است ، اما شما کنترل زیادی بر وضعیت دارید. برای یادگیری نحوه کنترل استرس حرکت در 5 مرحله ، ادامه مطلب را بخوانید.

 

 

 اول:  زمان خود را کارآمدتر سازماندهی کنید

این ایده که شما بر خلاف یک مهلت کار می کنید (خود روز متحرک) به اندازه کافی استرس را در اختیار شما قرار می دهد در حالی که آماده خروج هستید. آیا قادر خواهید بود تمام کارهای مربوط به حرکت را به موقع به پایان برسانید؟

ترکیبی ناگوار از انجام کارهای زیاد و زمان بسیار کم برای انجام این کارها معمولاً عامل اصلی فشار هنگام حرکت است. این فکر دردسرساز است که به موقع آماده نشوید ، فکر این است که هنوز وسایلی برای بسته بندی دارید وقتی که مهاجران در روز حرکت به خانه شما ضربه می زنند.

بنابراین ، چگونه می توانید زمان خود را کارآمدتر سازماندهی کنید تا بتوانید همه کارهای مهم ، از جمله بسته بندی ، را زودتر از موعد مقرر به پایان برسانید؟

پاسخ ساده است: یک فهرست دقیق حرکت را دنبال کنید که شما را در تمام مراحل جابجایی خانه ، گام به گام راهنمایی می کند و به شما یادآوری می کند که بعد از آن چه کاری باید انجام دهید تا هیچ وقت گرانبهایی را هدر ندهید.

در نهایت ، مقابله با استرس حرکتی به این می رسد که زمان کافی برای انجام کارهایی که باید انجام دهید قبل از حرکت وجود دارد.


 

دوم: هزینه های جابجایی را به حداقل برسانید

یکی دیگر از دلایل خوب اینکه چرا حرکت کردن بسیار استرس زا است این واقعیت غیرقابل انکار است که نقل مکان در خانه می تواند یک تجارت نسبتاً پرهزینه باشد.

در ابتدا ، شما نمی دانید که حرکت شما چقدر گران خواهد بود ، به خصوص اگر برای اولین بار در حال مهاجرت به خانه هستید. و این عدم اطمینان مالی است که می تواند شما را در طول شب پرت کند و بچرخاند - اگر این حرکت گرانتر از آن باشد که بتوانید هزینه کنید؟

اولین کاری که باید برای کاهش استرس در حرکت انجام دهید این است که هزینه تقریبی حرکت خود را بیاموزید. کافی است از یک موسسه حمل و نقل بهار در منطقه خود بخواهید تا هزینه های دقیق را به شما ارائه دهند.

بدست آوردن برآورد هزینه از جابجایی های معتبر آسان است - قسمت سخت تر این است که هزینه های جابجایی خود را به حداقل برسانید ، به طوری که پول بیشتری را برای جابجایی از آنچه که باید انجام دهید ، پرداخت نکنید.

بنابراین ، بهترین راه برای نظارت بر هزینه های شما چیست؟ پاسخ  تعجب آور است: بودجه ای برای اسباب کشی مشخص کنید تا بتوانید هر ریال را در حین جابجایی کنترل کنید.


 

 سوم: با کار سخت بسته بندی کنار بیایید

بدون شک ، بسته بندی کاری است که سطح استرس شما را در طول دوره آماده سازی بالا نگه می دارد. این رگبار  سوالات است که احتمالاً شما را از روز اول تحت فشار قرار می دهد:

به چه نوع لوازم بسته بندی نیاز دارید؟

از کجا باید مواد بسته بندی مورد نیاز ، از جمله جعبه های اسباب کشی را پیدا کنید؟

به چند جعبه نیاز دارید؟

از چه زمانی باید بسته بندی کنید؟

چگونه می توان اقلام شکننده را بسته بندی کرد تا جان سالم به در ببرند؟

همه این سوالات بسته بندی ، یکی پس از دیگری ، نه تنها استرس اسباب کشی را افزایش می دهد ، بلکه حتی قبل از شروع بسته بندی نیز ممکن است باعث سردرد شدید شما شود.

البته سوال اصلی شما این است که آیا باید کارگران بسته بندی حرفه ای را استخدام کنید تا کار را سریع و ایمن انجام دهند ، یا باید سعی کنید وسایل خود را خودتان بسته بندی کنید.


 

چهارم: هر گونه کمکی که دوستان به شما می کنند ، بپذیرید

بسیار مهم است که در هنگام اسباب کشی سطح استرس خود را زیر نظر داشته باشید و اگر شرایط ظاهراً از کنترل خارج شده است اقدامات مناسب را انجام دهید. استرس برای همه اعضای خانواده ، از جمله هر گونه حیوان خانگی که دارید - سگ ، گربه یا پرندگان - مضر است.

در بیشتر موارد ، استرس همچنان افزایش می یابد تا زمانی که راههای خوبی برای رهایی از فشار اضافی قبل از آسیب قلبی پیدا کنید. و یکی از راههای عالی برای کنترل استرس ناشی از اسباب کشی این است که به خود اعتراف کنید که نمی توانید به تنهایی آن را مدیریت کنید و از دوستان خوب خود کمک بخواهید.

این احساس آرامش بخش است که بدانید می توانید در طول این انتقال سخت به دوستان خود اعتماد کنید. می توانید از هرگونه بسته بندی رایگان که ممکن است در خانه خود داشته باشند ، از دوستان خود بخواهید ، یا می توانید از آنها برای کمک به شما در بسته بندی سریعتر وسایل خود استفاده کنید.

همچنین ممکن است مجبور شوید از دوستان خود درخواست یک لطف بزرگ کنید - به شما در بلند کردن ، حمل و بارگیری مبلمان سنگین و جعبه های پر شده کمک کنند.

 

 

پنجم:  روز جابجایی را از خطرات دور نگه دارید

یکی از موضوعاتی که ممکن است واقعاً نگران آن باشید، این تصور است که شما یا شخص دیگری از خانواده شما ممکن است در طول روز جابجایی مجروح شوند.

تصادفات روزانه هر از گاهی اتفاق می افتد ، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که تمام اقدامات ایمنی مناسب را انجام داده اید تا از وقوع اتفاقات بد در خطرناک ترین دوره هنگام نقل مکان به خانه جدید جلوگیری کنید.

صرف این تصور که شما و خانواده (از جمله حیوانات خانگی) تا آنجا که می توانید ایمن هستید باید بر شما آرامش بخش باشد و در نتیجه روز اسباب کشی  را کمتر تحت فشار قرار دهد.

اطمینان حاصل کنید که وسایل خود را به درستی بسته بندی کرده اید و جعبه هایی که استفاده می کنید به اندازه کافی محکم هستند تا بتوانند وزن وسایل داخل آنها را تحمل کنند.

هنگام جابجایی وسایل سنگین از تکنیک های مناسب بلند کردن و استفاده از تجهیزات اسباب کشی مناسب برای محافظت از خود در برابر صدمات و ضربه های احتمالی استفاده کنید.

برای مناسبت ها مناسب لباس بپوشید تا از لغزش های بزرگ جلوگیری شود. لباس های راحتی بپوشید که حرکات شما را محدود نمی کند و از کفش های  مناسب استفاده کنید.

نقل مکان خانه همیشه یک تجربه استرس زا خواهد بود ، به ویژه برای افرادی که برای اولین بار اسباب کشی می کنند. اگر احساس می کنید نیاز به کمک دارید با موسسه حمل و نقل بهار تماس گرفته و از آنها بخواهید در تمام مراحل اسباب کشی یاریتان کنند.

 

ثبت نظر

برای تماس کلیک کنید

 

 

تعرفه های اتوبار بهار

 

 بهار دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران می باشد و کلیه  تعرفه های حمل اثاثیه منزل زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد. تعرفه ها به گونه ای است که مناسب تمامی اقشار باشد. بهار همواره می کوشد تا رضایت مشتریان خود را بدست آورد.

 

 


 

 

بهار با دارا بودن مجوز رسمی از اتحادیه استان تهران با سالها تجربه در عرصه جابجایی، ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور می باشد و در تمامی مراحل اسباب کشی گام به گام همراه شماست.

 

 

   تلفن : 22989800 - 77004200

   موبایل : 09125224057  با مدیریت مرادیان

   آدرس ایمیل : info@bahar.com

 

   

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد