تمیز کردن منزل ، یکی از دغدغه های همیشگی خانم هاست. هر خانم خانه داری تلاش می کند خانه اش تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد.با توجه به مشغله های موجود، هر کسی تمایل دارد تا این کار را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهد.اگر تمیز کردن خانه ها تمام وقت شما را می گیرد و قصد صرفه جویی در زمان را دارید، بهتر است در ادامه مطلب با بهار همراه باشید.

نظافت آشپزخانه

در آشپزخانه از کابینت های بالا شروع به تمیز کردن کنید و دستمال بکشید. اجاق گاز و وسایل برقی را نیز دستمال بکشید. اگر اجاق گاز دارای لکه های چربی است از گاز پاک کن و اسکاچ استفاده کنید و در نهایت با دستمال گاز را پاک کنید. سینک را بشویید و دستمال خشک بکشید. و در انتها آشپزخانه را جارو کرده و طی بکشید.

پاک کردن سطوح

برای تمیز کردن سطوح بهتر است از اسپری های مخصوص سطوح و یک دستمال نرم استفاده کنید. برای سطوح فلزی از یک اسفنج و مایع ظرفشویی می توانید کمک بگیرید. بلافاصله پس از استفاده از مایع ظرفشویی، سطح را با یک دستمال مرطوب پاک کنید. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از آسیب پوست دست، از دستکش استفاده کنید.

پاک کردن صفحه تلویزیون

از یک دستمال نرم یا دستمال مخصوص صفحه نمایش استفاده کنید. به یاد داشته باشید به هیچ وجه مواد پاک کننده را روی صفحه نمایش اسپری نکنید. می توانید دستمال نرم را اندکی مرطوب کرده و به آرامی روی لکه ها بکشید.

 

 

باربری بهار، ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، تمامی نکات لازم برای رسیدن به سطح بهترین ها را در نظر گرفته تا هم از رضایت شما اطمینان حاصل کند و هم نام خود را در صدر بهترین اتوبار های کشور ثبت نماید.

 

باربری تهرانپارس  – باربری نارمک  – باربری شمیرانات  – باربری پاسداران

 

 

 

 

تمیز کردن پذیرایی و اتاق ها

برای نظم بخشیدن به شکل کلی منزل بهتر است هرگونه وسیله ای که موجب برهم زدن نظم شده را در جای خود قرار دهید. لباسهای کثیف را جمع آوری کرده و در ماشین لباسشویی بیندازید. کوسن های مبل را مرتب کرده و میزهای جلو مبلی را دستمال نم دار بکشید یا اسپری مخصوص استفاده کنید.تختخواب را مرتب کنید. سپس جاروبرقی بکشید.و در انتها زمین را طی بکشید.

نظافت سرویس بهداشتی

حتما به نظافت سرویس‌های بهداشتی اهمیت بیشتری بدهید.برای صرفه جویی در وقت ، قبل از تمیز کردن قسمت های دیگر خانه، ماده شوینده و یا جرمگیر را در توالت بریزید و سپس بعد از تمیز کردن قسمت های دیگر به سراغ آبکشی توالت بیایید. یکی از بهترین تمیز کننده‌ها برای سرویس‌های بهداشتی، جوش شیرین و سرکه است که ضدعفونی کننده قوی است.

برای پاک کردن وان حمام به جای برس معمولی ، می توانید از یک جارو با برس های سفت استفاده کنید . تمیز کننده را بر روی سطح وان بریزید و چند دقیقه صبر کنید و سپس با برس تمیز کنید . این کار برای افرادی که نمی توانند کاملا خم شوند، مناسب است.

تمیز کردن مبلمان

برای تمیز کردن مبلمان، ابتدا مقداری شامپوی فرش را داخل آب بریزید. با تور یا گازهای پزشکی، از کف روی آن بردارید و روی مبلمان بکشید. تا خشک شدن مبل روی آن ننشینید.

مقالات مرتبط:

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط