روشنایی مناسب فضای خانه از مهم ترین مسائلی است که در هر خانه ای لازم است به آن توجه ویژه ای شود. دکوراسیون منزل در صورت وجود روشنایی مناسب، به چشم می آید و اگر دکوراسیون منزل شما خودنمایی نمی کند ، به نورپردازی و روشنایی فضای خانه بار دیگر دقت کنید! هر فضایی از خانه لوستر مناسب خود را می طلبد، در گذشته معمولا برای سالن های پذیرایی از لوستر استفاده می کردند ، اما امروزه برای هر قسمت از خانه با توجه به اندازه و نوع دکوراسیون و کاربری محل ، لوسترهای مختلفی طراحی و تولید شده اند. اگر قصد خرید لوستر دارید بهتر است در این مقاله با بهار همراه باشید.

انتخاب لوستر پذیرایی

پذیرایی منزل از قسمت های اصلی خانه محسوب می شود و انتخاب لوستر مناسب برای این قسمت از منزل، کار دشواری است. با توجه به تنوع بالای لوسترها انتخاب نیز بسیار مشکلتر می شود.

در ابتدا متراژ و ارتفاع سقف را بررسی کنید. اگر فضای بزرگ با ارتفاع زیاد دارید، باید منبع نور مورنظر نیز ظرفیت روشن سازی فضا را داشته باشد و لوسترهای کوچک مناسب نیستند. اگر فضای شما بزرگ و طول سقف زیاد است می توانید از دو یا سه لوستر در قسمت های مختلف سقف استفاده کنید. و برعکس اگر فضا خیلی کوچک است از انتخاب لوسترهای شلوغ و بزرگ دوری کنید! اگر برای فضای کوچک از لوستر بزرگ استفاده شود، فضا کوچکتر به نظر می آید. اگر فضای پذیرایی از9 متر مربع کمتر است، عرض لوستر باید بین 43 تا 50 سانتی متر باشد. اگر پذیرایی بین 10 تا 16 مترمربع می باشد، بهترین انتخاب لوستر با عرض 60 تا 70 سانتی متر است. و اگر حدود 24 متر مربع است، لوستری با عرض 65 تا 80 سانتی متر انتخاب کنید.

یک نکته مهم دیگر در انتخاب لوستر، نوع دکوراسیون و رنگ استفاده شده در مبلمان می باشد. سبک و مدل لوستر را با توجه به سبک دکوراسیون انتخاب کنید. برای مثال لوسترهای کلاسیک برای فضاهای بزرگ با دکور کلاسیک  می توانند انتخاب مناسبی باشند. پس قبل از انتخاب لوستر، نوع و سبک چیدمان منزل خود را مشخص کنید. ممکن است فضای خانه شما تلفیقی از سبک مدرن و سنتی باشد پس تعیین نوع آن می تواند در انتخاب لوستر مناسب به شما کمک کند.

بعد از مشخص شدن سبک پذیرایی خانه، به سراغ جنس و رنگ لوستر بروید. سعی کنید رنگ لوستر را به گونه ای انتخاب کنید که همیشه شیک به نظر برسد و با دکوراسیون های مختلف همخوانی داشته باشد. برای رنگ لامپ های لوستر، ترکیبی از لامپ های آفتابی و مهتابی می تواند انتخاب مناسبی باشد.

 

 

 

 

باربری بهار، ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، تمامی نکات لازم برای رسیدن به سطح بهترین ها را در نظر گرفته تا هم از رضایت شما اطمینان حاصل کند و هم نام خود را در صدر بهترین اتوبار های کشور ثبت نماید.

باربری تهرانپارس  – باربری نارمک  – باربری شمیرانات  – باربری پاسداران

 

 

 

 

 

انتخاب لوستر برای اتاق ها

برای انتخاب لوستر اتاق هاف قبل از هر چیز نوع کاربری اتاق باید مشخص شود. برای مثال نوع و میزان روشنایی اتاق خواب و اتاق مطالعه و کار باهم تفاوت زیادی دارد. روشنایی تمام اتاق های منزل با یکدیگر یکسان نیست. برای اتاق خواب با توجه به ابعاد اتاق و نوع دکور، می توانید لوستری با روشنایی کم و تعداد لامپ کمتر انتخاب کنید. زیرا نور مناسب برای زمان استراحت بهتر است ضعیف تر باشد و منبع نور ملایم انتخاب شود.

لوسترهای مناسب برای اتاق کار و مطالعه بهتر است ساده تر و پر نورتر باشند تا به چشم ها آسیبی وارد نشود. توجه به سبک چیدمان این فضا و ابعاد آن فاکتور مهمی برای انتخاب نوع لوستر می باشد.

برای اتاق کودک نیز با توجه به جنسیت کودک ، ابعاد اتاق و رنگ های موجود در دکوراسیون و … لوستری مناسب و زیبا انتخاب کنید. برای اتاق های دیگر نیز به همین ترتیب و با توجه به نوع استفاده از اتاق، می توانید لوستر مناسب را انتخاب کنید.

انتخاب لوستر آشپزخانه

یکی از مهم ترین قسمت های خانه برای خانوم ها ، آشپزخانه می باشد. انتخاب منبع نور مناسب برای آشپزخانه از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. برای انتخاب لوستر این فضا، ابتدا توجه کنید که آیا آشپزخانه با پذیرایی به طور کامل در ارتباط است یا خیر!؟ همخوانی و هماهنگی انتخاب لوستر برای منازلی که سالن پذیرایی در آن ارتباط زیادی با آشپزخانه دارد بسیار مهم است.

برای انتخاب لوستر آشپزخانه به نوع و رنگ کابینت ها توجه کنید. رنگ میز ناهارخوری و دیگر وسایل موجود در آشپزخانه را بررسی کنید. برای مثال اگر اگر تمامی این وسایل چوبی و یا به رنگ قهوه ای هستند، بهترین انتخاب یک لوستر چوبی است. لوستر چوبی و تعداد لامپ ها و شاخه های آن را نیز باید بر حسب ابعاد آشپزخانه و ارتفاع سقف انتخاب کنید.

نوع میز ناهارخوری نیز می تواند به شما در انتخاب شکل هندسی لوستر کمک کند. اگر میز گرد است بی شک لوستر های گرد انتخاب زیباتری هستند و اگر میز مستطیل شکل است، لوسترهای مستطیلی زیبایی فضای آشپزخانه را می توانند چند برابر کنند.

نکته دیگری که برای لوستر آشپزخانه باید به آن توجه کرد، رنگ آن می باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده رنگ ها تاثیر مستقیم بر اشتها دارند. مثلا رنگ آبی اشتها را پایین می آورد و رنگ قرمز اشتها را تحریک می کند! رنگ نارنجی در شما احساس راحتی ایجاد می کند و رنگ زرد تمرکز را بالا می برد و محرک اشتهاست. پس در آشپزخانه علاوه بر رنگ دکوراسیون آشپزخانه، بهتر است به روانشناسی و تاثیر رنگ ها بر اشتها نیز توجه کنید و با آگاهی کامل لوستر زیبای خود را انتخاب کنید.

مقالات مرتبط:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط