استفاده مناسب و بهینه از فضای خانه فواید بسیار زیادی دارد. این امر می تواند دست شما را برای طراحی بهتر و اصولی تر فضای خانه باز نگه دارد. اگر در خانه ای کوچک زندگی می کنید فضایی بیش تر برایتان فراهم کند و یا فرصت اضافه کردن آیتم های مورد علاقه تان را در گوشه و کنار خانه برایتان فراهم کند. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده هر خانه می تواند فضای پرتی داشته باشد که افراد ندانند باید با آن چه کنند استفاده بهینه از فضای خانه این امکان را به شما می دهد تا حتی از فضا های پرت خانه نیز بهترین استفاده را داشته باشید و در زیبا سازی خانه خود قدمی مهم بر داشته باشید.

 دیوار ها را قفسه بندی کنید:

با قفسه بندی دیوار ها می توان فضای زیادی ذخیره کرد و جلوه زیبایی نیز به خانه بخشید. با استفاده از قفسه بندی دیوار  می توان کتابخانه ساخت و با این کار از استفاده از کتابخانه جداگانه جلوگیری کرد. یا می توان توسط قفسه بندی دیوار به وسایل دیگری که برای جا کردنشان در خانه مشکل داشتید جای داد.

از فضای زیر پله ها استفاده کنید:

استفاده از فضای زیر پله ها نه تنها به افزایش فضای خانه کمک می کند بلکه با به کار بردن چند ایده خلاقانه و جذاب می تواند  جلوه بسیار زیبایی به خانه تان ببخشد. کمی فکر کنید و ببینید چه فضایی در خانه احتیاج داشتید سپس فضای زیر پله ها را به همان فضا تبدیل کنید. برای مثال با قفسه بندی کردن می توان به کتابخانه ای کوچک تبدیل شود یا با کمی خلاقیت به کنج دنجی زیبا برای استراحت.

مبل ها و تخت خواب های دارای کشو:

استفاده از مبل ها و تخت خواب هایی که در ساختار خود دارای کشو هستند کمک شایانی به صرفه جویی در فضای خانه می کند. همگی می دانیم که تخت خواب و مبل دو جز اساسی و مورد نیاز در خانه هستند که حذف آن ها ممکن نیست. بنابراین اگر بتوان از این دو استفاده ای بیش تر از یک تخت خواب و مبل ساده کرد گام بزرگی در راستای بهینه سازی فضای خانه برداشته ایم.اتاق خواب ها سرشار از وسایل کوچک و بزرگی هستند که گاه برای جای دادن تمامی آن ها به مشکل بر می خوریم مخصوصا زمانی که خانه ای کوچک در اختیار داریم در این موقعیت ها است که کشوی تخت خواب به کمکتان می آید.

 

 

باربری بهار، ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، تمامی نکات لازم برای رسیدن به سطح بهترین ها را در نظر گرفته تا هم از رضایت شما اطمینان حاصل کند و هم نام خود را در صدر بهترین اتوبار های کشور ثبت نماید.

 

باربری تهرانپارس  – باربری نارمک  – باربری شمیرانات  – باربری پاسداران

 

 

 

 

فضای زیر کابینت را از یاد نبرید:

فضای زیر کابینت ها را نباید از یاد برد و از مهم ترین دلایل این توصیه می توان به این مورد اشاره داشت که زیر کابینت ها فضای زیادی در بر دارند که می توان از آن ها استفاده های مفیدی کرد. با قفسه بندی کردن این قسمت ها می توان ظروف،حوله ها،شوینده ها و وسایل بسیار دیگری را در آنجا قرار داد.

از فضاهای پرت خانه استفاده کنیم:

شاید این سوال برایتان مطرح شود که چگونه می توان از فضای پرتی که تماما بی کاربرد به نظر می رسد استفاده کرد؟ اما باید بگوییم با یک طراحی صحیح تقریبا همه چیز ممکن است. شما نیاز ندارید وسایل بزرگ و خاصی را در این فضا ها جای دهید بلکه می توانید وسایلی کوچک و گاه دکوراتیو را در این محل ها قرار دهید. حتی می توان با طراحی درست و خلاقیت از فضای پرت خانه که پیش تر بی استفاده به نظر می رسید و حتی جلوه بدی به خانه داده بود فضایی زیبا ساخت که در جذابیت خانه نقش مهمی ایفا کرده است.

آینه و میز کنسول: استفاده از آینه و میز کنسول در فضا های پرت خانه علاوه بر پر کردن آن فضا به زیبایی خانه نیز می افزاید همچنین وجود آینه در خانه بسیار اساسی و مهم است.

تابلو و قاب عکس ها: استفاده از تابلو و قاب عکس در فضای پرت جلوه جذابی به خانه می بخشد و علاوه بر این جذابیت شما  فرصت به تماشا نشستن لحظات خوش سپری شده تان را پیدا می کنید. اگر کار های هنری انجام می دهید می توانید با قرار دادن کارهایتان در آن فضا گالری کوچکی برای خود بسازید یا اگر به تابلو هایی علاقه مندید می توانید فضای پرت را با تابلو های مورد علاقه تان تزئین نمایید.

مقالات مرتبط:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط