یکی از مهم ترین وظایف شرکت های باربری انتقال وسایل سنگین و گران قیمت خانواده ها می باشد، بدون اینکه آسیبی به این وسایل برسد. اهمیت این موضوع در مورد باربری یخچال ساید و ماشین لباسشویی بیشتر است. درست است که حمل این لوازم برعهده کارگران شرکت باربری اتوبار می باشد ولی باید به خاطر داشت که هرگز به تنهایی اقدام به جابجایی یخچال نکنید زیرا ممکن است آسیب جدی به سلامت شما وارد شود.

به پهلو خواباندن یخچال

نگه داشتن یخچال در حالت ایستاده خیلی مهم است. هرگز نباید یخچال به پشت یا پهلو خوابانده شود چون ممکن است روعن خنک کننده موجود در کمپرسور به داخل لوله های خنک کننده جریان پیدا کند و حتی زمانی که به صورت ایستاده قرار گیرد و برای استفاده آماده شود، عملکرد سابق را نداشته باشد.

در حالت ایستاده این اطمینان وجود دارد که هیچگونه روغنی از لوله های خنک کننده نشط نمی کند و دستگاه در بهترین حالت خود قرار دارد.

نحوه جابجایی یخچال در زمان اسباب کشی

در هنگام حمل یخچال توسط کارگران، یک نیرو برای راهنمایی در قسمت راه پله ها قرار می گیرد تا فرد حمل کننده را راهنمایی کند، زیرا فرد حمل کننده دید کافی برای حمل و گذر از پله ها و موانع را ندارد.

یخچال را در هنگام عبور از پله ها باید پله به پله و به آرامی حرکت داد و راهنما با فاصله یک پله جلوتر در حرکت باشد.

هنگام انتقال یخچال به داخل کامیون باید یک نفر داخل کامیون و دو نفر پایین کامیون کمک کنند و به صورت هماهنگ یخچال را بلند کرده و به سمت بالا هدایت کنند. بهتر است در داخل کامیون، یخچال با استفاده از طناب یا تسمه به کامیون بسته شود و در جای خود ثابت شود تا با حرکت کامیون دچار آسیب نشود.

بعد از انتقال یخچال به محل موردنظر، بلافاصله برق یخچال را وصل نکنید، توصیه می شود حداقل سه ساعت یخچال در همان حالت بماند تا روغن و مایع خنک کننده به داخل کمپرسور برگردد. این فرآیند در برخی یخچال ها ممکن است بیشتر طول بکشد و یخچال بعد از چند روز عملکرد خنک کنندگی را شروع کند.

نحوه جابجایی یخچال در 9 گام

جابجایی یخچال کار زیادی ندارد اما به تجهیزات و کمک نیاز دارید! قبل از اقدام به جابجایی یخچال این 9 مرحله را با دقت بخوانید!

  1. اندازه گیری

قبل از جابجایی وسایل بزرگ، اندازه گیری بسیار مهم است. برای یک حرکت موفق، بهتر است یخچال (ارتفاع، عرض و عمق یخچال را اندازه بگیرید) ، فضایی که از آن حرکت می کنید و فضایی که به آن منتقل می کنید را اندازه بگیرید. برخلاف مبلمان و یا سایر وسایل بزرگ، یخچال را نمی توان جدا کرد تا از درب باریک یا راهرو جا شود، بنابراین هر سانتیمتر فضا مهم است.

  1. وسایل را جمع کنید

قبل از شروع به حرکت دادن یخچال، همه چیزاهایی که نیاز دارید را تهیه کنید. این لوازم را تهیه کنید:

طناب یا تسمه محکم

وسایل تمیزکننده

کاغذ و پتوهای اسباب کشی

چسب بسته بندی

قیچی

ماژیک و برچسب یا لیبل

  1. محتویات یخچال را خالی و پاک کنید

همه وسایل داخل یخچال و فریزر را خارج کنید. فاسد شدنی ها را دور بریزید و وسایلی که با خود می برید را بسته بندی کنید، برای هر چیزی که ممکن است خراب شود از پک یخ یا عایق استفاده کنید. وسایل جدا شدنی از بدنه و درب یخچال را بردارید و بسته بندی کنید.

  1. یخچال را از برق بکشید

بگذارید فریزر یخ زدایی شود، این عمل با توجه به وضعیت فریزر معمولا شش تا هشت ساعت طول خواهد کشید. بهتر است آن را شب از برق بکشید و صبح با داشتن وقت کافی اقدام به پاک کردن قسمت های داخلی آن کنید.

  1. آنچه می توانید را حذف کنید

قفسه ها را جدا کنید، به خصوص اگر شیشه ای باشند. اگر بخواهید می توانید کشوهای داخلی را با چسب محکم کرده و بسته بندی کنید. اگر قفسه ها و کشوها را برداشته اید، با پتو های مخصوص اسباب کشی، محافظ حباب دار یا روزنامه بپیچید.

  1. سیم را بپیچید و درب را محکم کنید

سیم ممکن است حین حرکت گیر کند، آن را خوب جمع کنید. با یک طناب محکم، درب ها را به دور یخچال ببندید. درست است که به جای طناب می توانید چسب بزنید اما ممکن است هنگام باز کردن چسب ها، رنگ یخچال آسیب ببیند.

  1. از چرخ مخصوص حمل بار استفاده کنید

یخچال را از دیوار دور کنید، چرخ حمل بار را به زیر آن بلغزانید و به صورت ایستاده قرار دهید. سپس با طناب یا تسمه محکم کنید. چرخ های مخصوص حمل بار بهترین گزینه برای انتقال یخچال و وسایل سنگین هستند که می توانید آنها را اجاره کنید.

  1. انتقال به بیرون خانه

هنگامی که یخچال در موقعیت قرار گرفت ، آن را به عقب برگردانید ، یک نفر در جلو و یک نفر در عقب قرار دارد. در صورت نیاز به کمک ، شخص سوم می تواند به کارگردانی کمک کند. اگر از پله ها استفاده می کنید، یک پله یک پله یخچال را جابجا کنید. یخچال را به پهلو نخوابانید. پس از خروج یخچال از خانه، آن را در کامیون حمل بار با طناب محکم کنید.

  1. انتقال به داخل خانه

مرحله قبل را این بار به صورت معکوس انجام دهید و یخچال را در جای خود قرار دهید. قبل از اتصال به برق، بگذارید 2 تا 3 ساعت بماند. این امر باعث می شود تا مایعات دوباره به داخل کمپرسور برگردند.

در حمل و جابجایی یخچال دریغ نکنید که کار را به نیروی متخصص بسپارید. در حالی که به نظر می رسد به اندازه کافی ساده است ، یخچال ها سنگین و ناجور هستند و حرکت نادرست آنها باعث آسیب دائمی می شود. اگر در انتقال آن اطمینان ندارید ، با یک شرکت حمل بار حرفه ای تماس بگیرید.

مقالات مرتبط:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط