Loading ...
close
logo
 قبل از شروع  اسباب کشی چه کنیم؟

 

 

با روش های اصولی می توانید بدون دردسر و اضطراب، یک اسباب کشی آسوده را تجربه کنید.

 

اولین کار این است که وسایل خود را با دقت جمع آوری کنید. تمام بخش های ساختمان مانند؛ زیر شیروانی، زیر پله ها، اتاق ها و... را بررسی نمایید تا چیزی جا نماند. می بینید پیدا کردن برخی از وسایل قدیمیتان که مدت ها پیش گم کرده بودید، چقدر شما را هیجان زده خواهد کرد.

 

با توجه به خانه جدید خود، ببینید آیا جایی برای مبلمان، پرده ها و فرش های قدیمیتان هست یا نیاز دارید آن ها را تعویض کنید. برای چنین پیش آمد هایی از قبل برنامه ریزی نمایید تا قبل از اسباب کشی بتوانید اجناس قدیمی تر را بفروشید و لوازمی جدید را جایگزین نمایید.

 

در هنگام جا به جایی برای سلامت هرچه بیشتر وسایلتان پیشنهاد می کنیم از شرکت های باربری استفاده نمایید تا سلامت لوازمتان را تضمین کرده و آنها را بیمه کنند.

 

می توانید با انجام یک سری کارهای ساده، روند بسته بندی، جابجایی و باز کردن بسته بندی ها را در خانه جدیدتان راحت کنید. کارهایی شامل؛

 

1. برای سلامت اجناستان حتما از لوازم محافظتی با کیفیت استفاده نمایید. اثاثیه خود را در کارتن بگذارید و با چسب آن ها را محکم کنید. دور وسایل حساس یا شکستنی حتما روکش های حباب بپیچید تا لوازمتان آسیب نبینند.

 

2.برای جلوگیری از خراشیدن کالاها، لایه هایی از کاغذ مچاله شده یا مواد محافظ را بین وسیله ها قرار دهید.

 

3.لوازم سنگین تر را بین جعبه ها پخش کنید

 

4.روی هر کارتن محتویات آن را بنویسید و مشخص کنید متعلق به کدام بخش در ساختمان جدید است.

 

 

اگر انجام چنین کارهایی برایتان سخت به نظر می رسد، همانطور که پیشتر گفتیم، ساده ترین راه، کمک گرفتن از شرکت های باربری معتبر مانند اتوبار بهار می باشد. از سرعت عمل در جمع آوری لوازم و بسته بندی بسیار مناسب لوازم، شگفت زده خواهید شد. این کار اگر چه هزینه بردار است ولی ارزش یک نقل و انتقال سریع و ایمن را دارد.

 

قبل از اسباب کشی موارد زیر سازمان دهی کنید؛

1. مراقبت از کودک

کودکان می توانند در بهترین زمان ها، تمرکز شما را بهم بریزند چه برسد به وقتی که شما مشغول کاری هستید. در نتیجه سرعت کار شما پایین می آید. در صورت امکان، با خانواده یا دوستان خود هماهنگ کنید تا در زمان جا بجایی آن ها را نگه دارند. این کار استرس شما را نیز کم می کند، بخصوص زمانی که وسایل بزرگ در حال جابه جا شدن هستند. جلوی دست و پا بودن کودکان، در چنین مواقعی، ممکن است موجب یک اتفاق ناگوار شود.

2. یک مدرسه یا مهدکودک جدید برای فرزندتان پیدا کنید.

 

اگر به نقطه دیگری از کشور یا منطقه دیگری از شهر فعلی خود نقل مکان می کنید، دقت داشته باشید که با مدرسه فعلی فرزند خود، صحبت نمایید و آخرین روز حضورش را به مدرسه اعلام کنید. همچنین لیستی از مدارس یا مهد کودک های مناسب در منطقه جدیدیتان تهیه کنید تا بتوانید فرزندتان را به مدرسه جدید بفرستید.

در روند انتقال، سواق آموزشی کودکتان را نیز سازماندهی کنید تا از درس هایش عقب نیفتد. حتی شاید لازم شود، لباس فرم مدرسه جدید را نیز برایش سفارش دهید.

 

3.مرخصی بگیرید.

جابجایی خانه می تواند بسیار وقت گیر باشد. شما ممکن است حداقل به یک روز مرخصی هنگام جمع آوری وسایل و یک روز مرخصی هنگام باز کردن وسایل در مکان جدید، نیاز داشته باشید. برای راحتی کار بهتر است قبل از جا به جایی، این مسئله را با رئیس خود در میان بگذارید.

 

4.تغییر آدرس خود را اعلام کنید.

 

در عصر ایمیل، رسانه های اجتماعی و تلفن های هوشمند، اهمیت اطلاع دادن آدرس جدید به دیگران، به راحتی فراموش می شود. با این وجود لازم و ضرور است که آدرس جدید خود را به برخی از افراد و موسسات اعلام نمایید. به کارفرمای خود، به شهرداری برای فرستادن قبوض مختلف، شرکت های بیمه ایی که تحت پوشش آن ها هستید و همچنین برای به روز رسانی گواهینامه رانندگی

 

5. 24 ساعت قبل از جا به جایی، گیاهان خود را بسته بندی کنید.

 

ممکن است به گیاهان خاصی در خانه و باغ خود وابسته باشید. جا به جایی گلها یکی از پر استرس ترین بخش اسباب کشی می باشد. آسیب دیدن گیاهان مورد علاقه، یکی از نگرانی های مهم در نقل و انتقالات می باشد.

 

بهتر است گیاهانی که در گلدان های سفالی سنگین قرار دارند را به گلدان های پلاستیکی سبک و کوچک منتقل نمایید. گیاهان موجودات زنده ایی هستند که قادر به بیان آسیب هایی که می بینند، نمی باشند. پس مراقب آن ها باشید.

 

9. بررسی نهایی

 

24 ساعت قبل از ترک خانه فعلی تان به مکان جدید، همه چیز را بررسی نمایید تا کاری از قلم نیفتد. مطمئن شوید داروهای خود، وسایل ضروری خانه خود و شناسنامه و سایر مدارک را برداشته اید.

 

 

ثبت نظر

برای تماس کلیک کنید

 

 

تعرفه های اتوبار بهار

 

 بهار دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران می باشد و کلیه  تعرفه های حمل اثاثیه منزل زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد. تعرفه ها به گونه ای است که مناسب تمامی اقشار باشد. بهار همواره می کوشد تا رضایت مشتریان خود را بدست آورد.

 

 


 

 

بهار با دارا بودن مجوز رسمی از اتحادیه استان تهران با سالها تجربه در عرصه جابجایی، ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور می باشد و در تمامی مراحل اسباب کشی گام به گام همراه شماست.

 

 

   تلفن : 22989800 - 77004200

   موبایل : 09125224057  با مدیریت مرادیان

   آدرس ایمیل : info@bahar.com

 

   

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد