Loading ...
close
logo
5 استراتژی برای اسباب کشی

 

اسباب کشی و جابجایی می تواند امری استرس زا باشد، به خصوص اگر برنامه ای نداشته باشید و با بی نظمی اقدام به بسته بندی و اسباب کشی کنید! اما نگران نباشید با اجرای یک استراتژی بسته بندی می توانید استرس خود را کنترل کرده و کاهش دهید. تمرکز خود را روی آماده شدن برای روز اسباب کشی بگذارید. اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید با ما همراه شوید تا با 5 رویکرد برای جابجایی بهتر براساس موقعیت و هزینه های خود، آشنا شوید.

 

1. روش رمزگشایی

این روش مخصوصا برای کسانی که سالها در یک خانه زندگی کرده اند و چیزهای زیادی جمع کرده اند که نمی خواهند به خانه بعدی منتقل کنند، بسیار مناسب است. در این روش که می توان آن را کاهش دهنده شلوغی ها نیز نامید، شما باید وسایل خود را به سه دسته تقسیم کنید: زباله، اهدا، بسته بندی.

قبل از شروع به بسته بندی مشخص کنید که اقلام در کدامیک از این دسته ها قرار می گیرند؟! سپس لوازم مورد نیاز را تهیه کنید. شما به جعبه های محکم، کیسه های زباله، چسب بسته بندی نیاز دارید. همچنین یک محل برای قرار دادن بسته ها در آن درنظر بگیرید. در صورت لزوم مبلمان و وسایل بزرگ را جابجا کنید تا فضای کافی ایجاد شود.

با کم استفاده ترین اتاق شروع کنید. به عنوان مثال اتاق مهمان انتخاب خوبی خواهد بود. وسایل موجود در اتاق را مرور کنید و در یکی از دسته ها قرار دهید. برای تمامی موارد تصمیم گیری کنید و از به وجود آوردن دسته چهارم برای مواردی که نمی توانید تصمیم بگیرید، خودداری کنید.

پس از اتمام یک اتاق به اتاق بعدی بروید. توجه داشته باشید که ابتدا اتاق هایی که کمتر استفاده می شوند را جمع آوری کنید و با نزدیک شدن به روز اسباب کشی، سراغ اتاق های پر استفاده تر بروید. با توجه به اینکه موارد پر استفاده برای روزهای آخر باقی می مانند پس در روزهای پایانی وسایل معمولا در دسته بسته بندی قرار می گیرند.

در طری فرآیند این مرحله، دسته بندی ها را کنترل کنید. وسایلی که مهار کردن آنها دشوار است و نیازی به آن ندارید اهدا کنید. مواردی که می خواهید به خانه جدید انتقال دهید را در جعبه قرار دهید. وسایل بدون استفاده و خراب را درون کیسه های زباله قرار دهید. حتما روی هر جعبه با اتاقی که متعلق به آن است برچسب بزنید.

 

 

2. روش کد گزاری رنگی

اگر در حال مهاجرت هستید و یا به خانه ای کوچکتر نقل مکان می کنید، این روش می تواند به شما کمک کند تا با کمترین دردسر وسایل خود را به خانه جدید منتقل کنید.

مانند روش قبلی به یک اتاق با فضای زیاد نیاز دارید. همچنین شما باید جعبه های بسته بندی، چسب و برچسب های رنگی تهیه کنید.

برای شروع تمام اتاق های خانه جدید را لیست کنید و برای هریک جعبه تهیه کنید. سپس برای هر اتاق یک رنگ تعیین کنید و برچسب رنگی متناسب با هر اتاق را روی جعبه آن بچسبانید. تعیین کنید هر وسیله را در خانه جدید در کجا می خواهید بگذارید و در جعبه ای با همان رنگ قرار دهید.

در روز اسباب کشی، برچسبی را روی درب هر اتاق در خانه جدید قرار دهید تا حمل کنندگان جعبه به راحتی بتوانند جعبه ها را به اتاق موردنظر منتقل کنند.

 

 

3. روش اتاق به اتاق

این روش رایج بر پاکسازی یک اتاق تمرکز می کند. شما در این روش هر اتاق را به طور کامل جمع آوری و بسته بندی کرده و پاک می کنید. وقتی تمام شد درب آن اتاق بسته می شود و به سراغ محل بعدی می روید. در این روش نیز باید از اتاقی که کمترین استفاده را دارد شروع کنید، مانند اتاق مهمان. این روش با سایر روش ها نیز به خوبی کار می کند و شما به راحتی می توانید آن را با روش کد گزاری رنگی ترکیب کنید، به خصوص اگر اتاق های مشابهی در خانه جدید خود دارید.

 

 

4. روش دوستان و خانواده

بسیاری از ما از خانواده و دوستان خود برای کمک در روز اسباب کشی استفاده می کنیم. اما این روش بدون برنامه ریزی هم برای شما و هم برای خانواده و دوستانتان موثر نخواهد بود.

بلافاصله پس از مشخص شدن اسباب کشی، یک قلم و کاغذ بردارید و کارهایی که لازم است هر شخص در روز اسباب کشی انجام دهد بنویسید. وظایفی که قبل از موعد اسباب کشی هرکس می تواند انجام دهد را نیز مشخص کنید. کارها را به سه دسته تقسیم کنید: کارهایی که قبل از روز اسباب کشی می توان انجام داد، کارهای روز اسباب کشی و کارهای پس از روز اسباب کشی.

از هرکس بپرسید که در چه زمانی می تواند به شما کمک کند و بر این اساس آن شخص را در یکی از دسته ها قرار دهید. وظایف هر شخص را به او بگویید تا با اطلاع شما اقدام به انجام کارها کند.

 

 

5. روش حرفه ای

کمک گرفتن از یک شرکت حمل بار و ارائه دهنده خدمات بسته بندی و اسباب کشی می تواند حرفه ای ترین روش ممکن باشد و برای شما کمترین استرس را داشته باشد. همچنین این روش در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

اتوبار و باربری بهار ارائه دهنده خدمات خدمات باربری و بسته بندی و ارسال بار به شهرستان ها، با در اختیار داشتن کارگران باتجربه و با استفاده از بهترین و به روزترین وسایل بسته بندی، آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد.

 

ثبت نظر

برای تماس کلیک کنید

 

 

تعرفه های اتوبار بهار

 

 بهار دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران می باشد و کلیه  تعرفه های حمل اثاثیه منزل زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد. تعرفه ها به گونه ای است که مناسب تمامی اقشار باشد. بهار همواره می کوشد تا رضایت مشتریان خود را بدست آورد.

 

 


 

 

بهار با دارا بودن مجوز رسمی از اتحادیه استان تهران با سالها تجربه در عرصه جابجایی، ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور می باشد و در تمامی مراحل اسباب کشی گام به گام همراه شماست.

 

 

   تلفن : 22989800 - 77004200

   موبایل : 09125224057  با مدیریت مرادیان

   آدرس ایمیل : info@bahar.com

 

   

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد