Loading ...
close
logo
چگونه بوی سطل زباله را از بین ببریم

 

 

 

بوی بد سطل زباله علاوه بر ایجاد رایحه بد در فضای خانه می تواند باعث ایجاد آلودگی و تجمع حشرات نیز شود. پیچیدن رایحه بد بو در فضای خانه و آشپزخانه هیچگاه خوشایند نبوده و مناظر زشتی نیز ایجاد می کند. ایجاد بوی بد سطل زباله می تواند به دلیل نگکه داری نا درست از زباله ها نیز باشد که در این صورت احتمال ایجاد بیماری را نیز بالا می برد. بنابراین و با درک این موضوع که نگه داری نا درست زباله علاوه بر ایجاد بوی بد و مناظر زشت می تواند منجر به ایجاد بیماری شود باید در جمع آوری درست زباله ها تلاش کرد و همچنین اگر در صورت جمع آوری درست هم زابله ها دچار بوی بد شدند برای از بین بردن بوی بد آن ها چاره ای اندیشید.

 

چگونه از ایجاد بوی بد زباله جلوگیری کنیم؟

 

1.زباله ها را مرتب و در سریع از خانه خارج کنید: نگه داری بیش از حد زباله ها در فضای خانه مخصوصا زباله هاییزکه بو دار هستند موجب ایجاد رایحه بد در فضای خانه می شود. همچنین تجمعه بیش از اندازه زباله ها روی هم به این موضوع دامن می زند. زباله های قدیمی تر شروع به بو گرفتن می کنند و رایحه بد را به دیگر زباله ها نیز انتقال می دهند بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد بوی بد زباله سریع تر خارج کردن آن ها از منزل است.

 

2. همیشه سطل زباله را تمیز کنید: تمیز نکردن سطل زباله برای کمدت طولانی می تواند تاثیر بسیار زیادی در ایجاد بوی بد داشته باشد. شیرابه ی زباله ها بدنه سطل را آلوده می سازد و رایحه نامطلوب خود را به آن انتقال می دهند به همین علت حتی اگر زباله را خارج کرده باشید باز هم خود سطل زباله بوی نا مطلوبی دارئد. پس سطل زباله را مرتب تمیز کنید که برای این کار می تواند از شوینده های قوی که دارای رایحه مطلوب هم هستند استفاده کنید تا علاوه بر تمیز کردن سطل زباله بوی خوشی نیز به آن ببخشید.

 

3.بازیافت را فراموش نکنید: با بازیافت نه تنها زباله کم تری تولید کرده اید و با این کار در حفظ محیط زیست کوشیده اید بلکه با ایجاد زباله کم تر از ایجاد بوی بد و منظر زشتی که با تولید زباله زیاد در فضای خانه هایتان تشکیل می شد جلوگیری کرده اید. برای بازیافت مواد می توانید سطل های ویژه ای در نظر بگیرید و به آسانی در حفظ محیط زیست نیز کمکی بزرگ کرده باشید.

 

 

 

باربری بهار، ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور ، تمامی نکات لازم برای رسیدن به سطح بهترین ها را در نظر گرفته تا هم از رضایت شما اطمینان حاصل کند و هم نام خود را در صدر بهترین اتوبار های کشور ثبت نماید.

باربری تهرانپارس  - باربری نارمک  - باربری شمیرانات  - باربری پاسداران

 

 

 

نکاتی برای از بین بردن بوی بد سطل زباله

 

خاک گربه: شاید در لحظه اول عجیب به نظر برسد اما خاک  گربه از مواردی است که می توانید با استفاده از آن ب.ی بد سطل زباله را از بین ببرید. خاک گربه جاذب رطوبت است و با قرار دادن آن زیر سطل زباله رطوبت و مایعات را جذب کرده و بوی بد را از سطل زباله می گیرد. البته لازم به ذکر است که نمی توان از یک مقدار مشخص خاک گربه ای که زیر ظرف قرار داده اید برای مدت طولانی استفاده کنید و پس از یک هفته نیازمند تعویض آن با خاک جدید هستید.

 

جوش شیرین: هنگامی که صحبت از نکات خانه و خانه داری می شود نام جوش شیرین در اغلب مواقع به عنوان ماده ای مفید به چشم می خورد. در اینجا نیز می توان گفت جوش شیرین بار دیگر معجزه می کند. برای رفع بوی بد سطل زباله با جوش شیرین نیاز نیست اقدام خاصی بکنید فقط هربار مقدار یک چهارم فنجان جوش شیرین را زیر سطل زباله یا روی زباله هایتان بریزید و با همین روش رایحه بد آن ها را از بین ببرید. جوش شیرین با جذب آب و رطوبت زباله ها بوی بد را از آن ها میگیرد.

 

لیمو و پرتقال: لیمو و پرتقال هر دو دارای عطر خوشی هستند که می توانند در از بین بردن بوی بد سطل زباله مفید باشند. بنابراین قرار دادن برش هایی از این دو زیر سطل زباله می تواند در کاهش بوی بد آن تاثیر داشته باشد.

 

روغن های اسانسی: با اضافه کردن روغن های اسنانسی به سطل زباله علاوه بر از بین بردن بوی بد آن ها می توان از رایحه خوش روغن های اسانسی نیز برخوردار شد. برای به اجرا در آوردن این روش باید کمی اسفنج را به روغن آغشته کرد و کف سطل زباله قرار داد. البته لازم به ذکر است که باید پس ازیک هفته اسفنج را عوض کرد.

 

مقالات مرتبط:

 

 

 

ثبت نظر

برای تماس کلیک کنید

 

 

تعرفه های اتوبار بهار

 

 بهار دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران می باشد و کلیه  تعرفه های حمل اثاثیه منزل زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد. تعرفه ها به گونه ای است که مناسب تمامی اقشار باشد. بهار همواره می کوشد تا رضایت مشتریان خود را بدست آورد.

 

 


 

 

بهار با دارا بودن مجوز رسمی از اتحادیه استان تهران با سالها تجربه در عرصه جابجایی، ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور می باشد و در تمامی مراحل اسباب کشی گام به گام همراه شماست.

 

 

   تلفن : 22989800 - 77004200

   موبایل : 09125224057  با مدیریت مرادیان

   آدرس ایمیل : info@bahar.com

 

   

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد