Loading ...
close
logo
استفاده بهتر از فضای کمد

 

 

چگونه از فضای کمد استفاده بهتری داشته باشیم؟

 

افراد ممکن است گاه به دلیل کمبود فضای لازم یا انبوه بیش از حد لوازم به فکر استفاده بهتر یا حتی چیدن درست و اصولی کمد خود بیفتند.عده ای هم به دلیل توجه و علاقه به نظم و ترتیب درست در چینش به فکر جست و جو درباره راه حل هایی برای داشتن کمدی مرتب تر و با فضای بیش تر می افتند. تفاوتی ندارد از کدام دسته باشید ولی می توان گفت شاید حتی یک بار تجربه گیر افتادن در بین انبوه لوازم و وسایلتان که با کمبود فضای کمد به سختی کنار هم قرار گرفته اند را داشته اید. در این مواقع شاید توانست با پاسخ به چند پرسش مناسب مانند: چگونه از فضای کمد خود استفاده بهتری داشته باشیم؟ چگونه مناسب ترین چیدمان را برای کمدمان انتخاب کنیم؟ چه راهکار هایی برای استفاده بهینه از فضای کمد وجود دارد؟ و پاسخ به پرسش های دیگری از این قبیل بتوان در وضعیت حاکم تغییری اساسی ایجاد کرد.

 

1.رگال اضافه کنید

 

همگی می دانیم که لباس ها بخش زیادی از کمد دیواری را اشغال می کنند و در بیش تر مواقع نیز حجم لباس ها از حجم فضای موجود بسیار بیش تر است که همین موضوع باعث آشفتگی و ایجاد شلختی درون کمد می شود. گاه لباس ها به سختی کنار هم قرار می گیرند و بعد ها برای یافتنشان دچار مشکل می شوید و گاه نمی دانید با حجم اضافه ی لباس ها چه کنید. در این مواقع بهتر است که اگر کمد دیواری شما تنها یک ردیف رگال بالایی دارد رگال دیگری در قسمت پائین تر کمد به آن اضافه کنید و اگر علاقه دارید جلوه زیبا تری به کمد خود دهید می توانید قسمت بالایی و پائینی کمد را به دو بخش تقسیم کنید و سپس رگال اضافه را قرار دهید.

 

2. از درب کمد بهترین استفاده را ببرید

 

درب کمد ها اکثرا برخلاف کاربرد مفیدی که می توانند داشته باشند نادیده گرفته می شوند و استفاده کاربردی ندارند در صورتی که استفاده از فضای پشت درب کمد در مواقعی که فضا محدود است می توانید یکی از بهترین کاندید ها برای نظم بخشیدن و افزایش فضای محدود شما باشد. می توانید با اضافه کردن آویز شال یا روسری درب کمد را برای قرار دادن شال یا روسری مناسب کنید. حتی می توان با اضافه کردن جاکفشی دیواری چند کفش یا اشیای کوچک درون آن قرار دهید.

 

 

 

 

"بسته بندی حرفه ای هزینه نیست، حفظ سرمایه شماست"

خدمات بسته بندی حرفه ای باربری و اتوبار بهار

 

 

 

3. قسمت بندی کردن کشو ها را فراموش نکنید

 

با تقسیم و اختصاص دادن هر قسمت از فضای کشو به یک سری وسایل خاص هم نظم را به کشوی کمد خود اضافه کنید و هم از فضا استفاده بهتری ببرید. طبیعی است هنگامی که می دانید هر قسمت از کشو مربوط به چه وسایلی است از آشفتگی جلوگیری کرده اید و با کنار هم چیدن وسایلی که سایز مشابهی دارند کوچک ترین فضا را هم از دست نمی دهید.

 

4.هیچ فضایی را از دست ندهید

 

شاید خیلی از ما فضای بالای کمد را به دلیل ارتفاع زیادی که دارد و دسترسی را برایمان مشکل می سازد نادیده بگیریم اما باید به خاطر بیاوریم که در چیدمان درست و مناسبی که می خواهیم حداکثر استفاده را از فضای کمد داشته باشیم نباید حتی کوچک ترین فضایی مانند گوشه های کمد را از دست دهیم. قسمت بالای کمد شاید ارتفاع زیادی داشته باشد و برای چیدن وسایلی که به طور روزمره از آن ها استفاده دااریم مناسب نباشد و حتی چیدن آن ها در آنجا تنها باعث ایجاد شلتخگی و برهم زدن نظم شود اما برای قرار دادن باکس هایی که وسایل کم استفاده تر و آرشیوی درونشان قرار گیرد بسیارمناسب است. باکس هایی که لوازم را درون آن قرار دهید خود انتخاب بسیار مناسبی برای صرفه جویی در فضا هستند زیرا می توان حجم بیش تری از لوازم را در یک فضای کم جا داد و در عین حال از نظم خاصی برخوردار شد. پس برای بهترین استفاده از فضای بالای کمد می توان از باکس های مخصوص لباس یا لوازم استفاده کرد.

 

  3 نکته ریز و کاربردی در چیدمان کمد:

 

1.با کمی خلاقیت چوب لباسی ها را دوبله کنید. در این روش خلاقانه می توانید با قرار دادن یک چوب لباسی روی دیگری استفاده بیش تری از فضا ببرید.

2.برچسب بچسبانید. با چسباندن برچسب روی لوازم و باکس ها می توانید نظم خاصی به کمد دهید که علاوه بر نظم حتی در یافتن لوازمتان نیز یاریتان کند.

3.می توانید در چیدن ملحفه هایتان کنار هم همگی آن را در یک رو بالشتی قرار دهید تا هم فضای کم تری اشغال کنند و هم کنار هم قرار گیرند.

 

 

مقالات مرتبط:

 

 

ثبت نظر

برای تماس کلیک کنید

 

 

تعرفه های اتوبار بهار

 

 بهار دارای مجوز  رسمی از اتحادیه استان تهران می باشد و کلیه  تعرفه های حمل اثاثیه منزل زیر نظر اتحادیه انجام می گیرد. تعرفه ها به گونه ای است که مناسب تمامی اقشار باشد. بهار همواره می کوشد تا رضایت مشتریان خود را بدست آورد.

 

 


 

 

بهار با دارا بودن مجوز رسمی از اتحادیه استان تهران با سالها تجربه در عرصه جابجایی، ارائه دهنده خدمات باربری و اتوبار در سراسر کشور می باشد و در تمامی مراحل اسباب کشی گام به گام همراه شماست.

 

 

   تلفن : 22989800 - 77004200

   موبایل : 09125224057  با مدیریت مرادیان

   آدرس ایمیل : info@bahar.com

 

   

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد