وقتی زمان جابجایی فرا می رسد، جابجایی کتاب ها می تواند یکی از دغدغه های جابجایی باشد! دوست داران واقعی کتاب ممکن است صدها و یا هزاران کتاب، برای انتقال داشته باشند. ابتدا بهتر است مطمئن شوید که کدام کتاب ها را می خواهید نگه دارید؟! برای عاشقان کتاب، انتخاب بسیار سخت است اما کتاب ها سنگین هستند، بهتر است کتاب های خوانده شده خود را به خوانندگان دیگری اهدا کنید و آنها را روانه کتابخانه های دیگری بکنید. سپس به سراغ جمع کردن کتاب ها بروید.

 

 

وسایل مورد نیاز:

جعبه های مقوایی محکم

کاغذ بسته بندی و محافظ حباب دار

چسب و ماژیک

 

 

جعبه ها را برای بسته بندی آماده کنید

هنگامی که تصمیم گرفتید کدام کتاب ها را منتقل کنید، مطمئن شوید که از جعبه مناسب استفاده کرده اید. شما باید مطمئن شوید که جعبه موردنظر وزن کتاب ها را تحمل می کند و کتاب ها از هرگونه آسیب و خیس شدن در امان هستند. از تمیز و خشک بودن داخل جعبه ها اطمینان حاصل کنید. قسمت پایین جعبه و ته آن را بچسبانید و محکم کنید. نوار چسب را تا کناره های جعبه ادامه دهید، اگر از جعبه بازیافتی استفاده می کنید، همیشه پایین آن را برای بار سوم بچسبانید.

قبل از بستن جعبه، از کاغذهای پشمالو برای پر کردن فضای خالی استفاده کنید. در حین جابجایی کتاب ها به راحتی تغییر مکان می دهند و باعث آسیب می شوند.

 

 

بسته بندی کتاب های گالینگور

این نوع کتاب ها دارای جلدهای محکم و سختی هستند و می توانند مانند یک ستون فقرات عمل کنند. نسخه های گالینگور را می توان به صورت ایستاده با در کناره های جعبه  قرار داد، درست مانند قرار دادن در یک قفسه.

اگر کتاب موردنظر از ارزش بالایی برخوردار است، قبل از قرار دادن در جعبه آن را در یک کاغذ بسته بندی یا محافظ حبابدار بپیچید.

اطمینان حاصل کنید که کف جعبه کاملا محکم است و توانایی تحمل وزن کتاب ها را دارد.

بهتر است قبل از چیدن کتاب ها، یک لایه اضافی مقوای محکم در انتهای جعبه قرار دهید و سپس کتاب ها را بچینید.

 

 

علامت گذاری روی جعبه ها

کتاب ها را براساس جنس جلد آنها دسته بندی کرده و روی جعبه نوع آنها را مشخص کنید. علامت گذاری باعث می شود تا در هنگام بازگشایی جعبه ها از محتویات داخل آنها باخبر باشید.

 

 

بارگیری در کامیون حمل بار

جعبه های کتاب و سایر وسایل سنگین را در کف کامیون یا وسیله نقلیه حمل بار قرار دهید. جعبه ها را روی هم قرار ندهید، مگر اینکه بتوانید آنها را به درستی روی هم محکم کنید تا جابجا یا برعکس نشوند. کتاب ها سنگین هستند و اگر واژگون شوند، می توانند صدمات زیادی به سایر وسایل داخل کامیون وارد کنند.

 

 

نکات مهم:

قبل از بسته بندی کتاب ها از تمیز بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

در صورت نیاز به ذخیره طولانی مدت کتاب، اطمینان حاصل کنید که محل نگهداری خشک و خنک است.

اگر کتاب های شما از ارزش بالایی برخوردار هستند از محافظ های حباب دار برای پیچیدن هر کتاب استفاده کنید.

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط